The Tall Ships Races 2024 – Spotkanie firmowe na pokładzie żaglowca Dar Młodzieży

Z radością informujemy, że 3 sierpnia 2024 roku przy szczecińskich bulwarach podczas finału prestiżowych regat The Tall Ship Races 2024, odbędzie się wyjątkowe spotkanie biznesowe organizowane przez naszą firmę. Wydarzenie będzie miało miejsce na pokładzie jednego z najpiękniejszych żaglowców w Polsce – Daru Młodzieży.

Spotkanie zgromadzi ekspertów z branży OZE, inwestorów oraz przedstawicieli firm zainteresowanych zieloną energią. Będzie to niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, poznania najnowszych trendów oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

 

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej 2024 – Świnoujście. Foton Novelty Group S.A.

Z wielką przyjemnością uczestniczyliśmy w międzynarodowej Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, było to największe wydarzenie branżowe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone energetyce OZE. W tym roku to już 19 edycja, po raz pierwszy odbyła się  na Pomorzu Zachodnim, w Świnoujściu. Foton Novelty Group S.A. aktywnie uczestniczył w dyskusjach o przyszłości krajowej energetyki oraz w wymianie doświadczeń na najwyższym poziomie profesjonalnych podmiotów  europejskiego rynku OZE.

Powołanie spółki Foton Konsolidacja P.S.A.

W dniu dzisiejszym akcjonariusze powołali do życia Spółkę Foton Konsolidacja P.S.A. Kapitał akcyjny spółki opiewa na kwotę 14.000.000 PLN.

Nowo powołana spółka będzie zajmować się implementacją systemowych rozwiązań cablepoolingowych i linii bezpośrednich oraz integracją źródeł i systemów OZE.

Today, shareholders established the Foton Consolidation P.S.A. The company’s share capital amounts to PLN 14,000,000.
The newly established company will be engaged in the implementation of system cablepooling and direct line solutions, as well as the integration of RES sources and systems.

OZE Przyszłość i bezpieczeństwo energetyczne – Foton Novelty Group S.A.

Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy brać udział w XXIV Konferencji „Zarządzanie Finansami” która odbyła się w Kołobrzegu.

Zachęcamy do lektury artykułu w najnowszym wydaniu czasopisma Prestiż – „Biznes i Inwestycje”

Pliki

Nowe trendy w branży OZE – Spółdzielnie Energetyczne i Klastry Energii.

Zachęcamy do lektury artykułu w najnowszym wydaniu Strefy Agro.

Pliki

Podziękowania od Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Krośnie

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko co robimy dla innych
jest tym co naprawdę warto robić”

Konferencja LNG i bioLNG narzędziem redukcji emisji w Raportowaniu ESG odbyła się 29-30 listopada 2023 r. w Gdyni.

Tematem wiodącym było zastosowanie skroplonego biometanu w różnych dziedzinach gospodarki ze szczególnym uwzględnieniem:
– produkcji bioLNG z substratów pochodzenia rolniczego i odpadów z przemysłu spożywczego,
– technologii skraplania biometanu,
– zastosowania skroplonego biometanu jako magazynu energii,
– wykorzystania bioLNG jako paliwo w transporcie drogowym i morskim,
– wykorzystania biometanu w produkcji wodoru i amoniaku.

Ważnym tematem w trakcie konferencji była obecność metanu w powietrzu i w wodzie w aspekcie zmian klimatycznych.

Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy konferencji przyjęli pierwszy w Polsce Przewodnik inwestorów, użytkowników i operatorów instalacji LNG. Zalecenia i praktyki 2023.

Pliki

XV Ogólnopolski Festiwalu Energetyki w Opolu oraz wizyta w pierwszej w Niemczech samowystarczalnej energetycznie wiosce Feldheim w Brandenburgii

W dniach 22-23.11.2023 zespół rozwoju biogazowni brał udział w XV Ogólnopolskim Festiwalu Energetyki w Opolu, podczas którego były omawiane najważniejsze aspekty przyszłości energetycznej Polski. Nie mogło zabraknąć wypowiedzi o możliwościach, celach, barierach i wsparciu dla branży OZE. Organizatorami festiwalu byli: Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Fundacja ZIELONY FENIKS, AM PREDA.

Festiwal połączono ze studyjnym wyjazdem do pierwszej w Niemczech samowystarczalnej energetycznie wioski Feldheim w Brandenburgii. Wszystkie gospodarstwa, poza jednym nowo wybudowanym domem, korzystają z sieci energetycznej i ciepłowniczej zarządzanych przez Spółdzielnię. Dzięki Odnawialnym Źródłom Energii Spółdzielnia jest w stanie dostarczyć energię oraz ciepło do 55.000 mieszkańców. Nadwyżki różnych form energii są odsprzedawane.

Konferencja Naukowa pt. Blockchain, AI i inne współczesne wyzwania oraz XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Gospodarka, Zarządzanie, Środowisko”

W dniach 21-22 listopada 2023 r. uczestniczyliśmy w dwóch Konferencjach Naukowych zorganizowanych przez Katedrę Zarządzania Przedsiębiorstwem Uniwersytetu Szczecińskiego: VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Zarządzanie innowacjami w gospodarce, pt. „Blockchain, AI i inne współczesne wyzwania” oraz XIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Gospodarka, Zarządzanie, Środowisko”. Dziękujemy za pasjonujące dyskusje i wartościowe spotkania z innymi przedstawicielami biznesu i nauki. Teraz czas na wdrażanie nowych pomysłów i inspiracji zdobytych podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości

Inwestycja w czystą energię. Odnawialne Źródła Energii wciąż rozwijają się w Polsce. Obecnie liderami w ilości wytwarzanej zielonej energii są fotowoltaika oraz energia wiatrowa. Foton Novelty Group S.A. – firma ściśle związana z branżą OZE – skutecznie od 10 lat promuje i zachęca do inwestowania w Odnawialne Źródła Energii. Główną specjalizacją Grupy Foton jest projektowanie i budowa elektrowni słonecznych. Foton Novelty planuje skupić na kolejnych sektorach i technologiach – biomasie, biogazowniach oraz cable poolingu, które pozwalają na współpracę różnych sektorów OZE, a co za tym idzie – pozwalają na bardziej efektywne wytwarzanie i wykorzystanie zielonej energii.

 

Nowoczesne Źródła Mocy: Zmierzając ku Ekologicznej Przyszłości